Kredyt hipoteczny na remont, wykończenie mieszkania, domuKredyt hipoteczny na remont mieszkania, domu, wykończenie nieruchomości kupionej od dewelopera.

 

Chcesz aby Twój dom, mieszkanie było ładniejsze? Chcesz wymienić okna, drzwi, zrobić na nowo łazienkę, kupić nowe meble do kuchni lub garderoby? A może chcesz wykończyć dom, mieszkanie kupione od dewelopera? 

Zrobisz to dzięki kredytowi hipotecznemu na remont, wykończenie.

 

Na co mogą zostać przeznaczone pieniądze z kredytu

 

Na to co nie spadnie gdy odwrócisz dom, mieszkanie do góry nogami. Czyli praktycznie wszystko. Krzeseł, stołu, kompletu wypoczynkowego nie kupisz bezpośrednio z kredytu na remont ale jest na to sposób, o którym piszę niżej.

 

Kosztorys remontu mieszkania, domu

 

Oprócz m.in. wniosku kredytowego, zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, potrzebne będzie przygotowanie kosztorysu prac remontowych. Każdy bank posiada inny druk kosztorysu. Uzupełniasz w nim prace remontowe do wykonania.

To ważny dokument w procesie oceny wniosku kredytowego. Nie przejmuj się, pomogę przygotować kosztorys w taki sposób aby spełniał wytyczne banków.

Jak kupić wspomniany wyżej komplet wypoczynkowy, którego nie możesz ująć w kosztorysie? Jeżeli w kosztorysie zaplanowałeś, że na meble kuchenne w trwalej zabudowie potrzebujesz 25.000 zł, a wydałeś 20.000 zł, to różnicę przeznaczysz na ten właśnie cel.  

 

Jak wypłacany jest kredyt hipoteczny na remont, wykończenie 

 

Każdy bank ma inne procedury w tym zakresie. W zależności m.in. od kwoty kredytu, wyceny nieruchomości kredyt może być wypłacony w transzach albo jednorazowo, cała kwota.

Przed wypłatą drugiej i kolejnych transz doradca z banku lub rzeczoznawca wizytuje Twoją nieruchomość i sprawdzą czy część prac podanych w kosztorysie została zrealizowana. Niektórym bankom wystarczą zdjęcia nieruchomości.

 

Jak bank rozlicza remont? Czy wymaga faktur, rachunków?

 

Banki nie wymagają faktur, rachunków aby rozliczyć wydane pieniądze z kredytu. Potwierdzenie wykorzystania środków z kredytu weryfikowane jest tak samo jak przy wypłacie transz. 

 

Wkład własny, a kredyt hipoteczny na remont, wykończenie

 

Wkładem własnym przy kredycie hipotecznym na remont jest Twoja nieruchomość. Wyjątkiem jest bank PEKAO S.A. Wymaga on przed wypłatą kredytu abyś wniósł swój wkład własny w wysokości 10% całkowitych kosztów inwestycji (remontu).

Przykład: Kosztorys remontu opiewa na kwotę 150.000 zł. Musisz zrealizować z własnych środków prace remontowe na łączną kwotę 15.000 zł (przed wypłatą kredytu). Dotyczy banku PEKAO S.A.

 

Wycena nieruchomości (operat szacunkowy)

 

Ważnym etapem oceny wniosku kredytowego jest sporządzenie wyceny nieruchomości. Przedstawia ona wartość nieruchomości przed i po remoncie. Pomagam w zorganizowaniu wyceny tak aby spełniała wymagania banku X, Y, Z.   

 

Ograniczenie czasowe na wykonanie remontu

 

We wniosku kredytowym musisz określić czas, termin zrealizowania remontu. W większości banków to maksymalnie 24 miesiące.

 

Spłata rat przy kredycie na remont

 

W okresie prowadzenia prac remontowych, wypłaty kredytu (transz) obowiązuje okres karencji w spłacie kapitału. Płacisz tylko odsetki od kwoty wypłaconego kredytu, transzy, sumy transz.

Okres karencji obowiązuje w zależności od banku, do wypłaty ostatniej transzy lub daty (określonej w umowie kredytu) zrealizowania w pełni prac remontowych. Po tym okresie zaczynasz spłacać raty kapitałowo-odsetkowe.

 

Zapytaj o kredyt hipoteczny na remont, wykończenie Tel. 732 732 555 lub wypełnij formularz

    Chcę bezpłatnie porozmawiać o:

    Twoje imię

    Numer telefonu

    Centrum Kredytów Mieszkaniowych Częstochowa. Administratorem Państwa danych osobowych jest SURSO Filip Małachowski. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu nawiązania z Państwem kontaktu oraz w prawnie usprawiedliwionych celach administratora danych. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne ale też niezbędne do nawiązania z Państwem kontaktu. Szczegółowe informacje w mojej Polityce prywatności.