Kredyt hipoteczny na kolejną nieruchomośćSprzedaż starej i zakup nowej nieruchomości na kredyt hipoteczny. Transakcja wiązana.

 

Sprzedaż starej nieruchomości i zakup nowej na kredyt hipoteczny – transakcja wiązana 

 

Może chcesz kupić inną np. większą lub fajniejszą nieruchomość niż tę którą posiadasz? Może musisz się przeprowadzić do innego miasta?

Jak skoordynować zakup nowej nieruchomości ze sprzedażą posiadanej?

To wymaga zaplanowania szczegółowych kroków, terminów zapłaty, wysokości zadatków, strategii którą pomogę Ci opracować.

Transakcja wiązana jest skomplikowana. Wiele czynników niezależnych od nas mogą pokrzyżować plany zakupu nowej nieruchomości.

 

Wariant I

Posiadasz nieruchomość nie obciążoną kredytem hipotecznym. Masz zdolność kredytową i wkład własny.

 

Najłatwiej skorzystać z kredytu hipotecznego. Następnie sprzedać nieruchomość i nadpłacić kredyt tak aby zmniejszyć koszty kredytu. Możesz też zostawić nieruchomość jako inwestycję na przyszłość i np. wynajmować. Trzeba policzyć opłacalność takiego rozwiązania.

 

Wariant II

Posiadasz nieruchomość nie obciążoną kredytem hipotecznym. Masz zdolność kredytową ale nie masz wystarczającego wkładu własnego.

 

Zawierasz z potencjalnym kupcem umowę przedwstępną sprzedaży z wpłatą zadatku. Środki z zadatku pozwolą Ci zarezerwować nowo kupowaną nieruchomość (sprzedający najczęściej wymaga wpłacenia zadatku). Zadatek jest też częścią wkładu własnego.

Z uzyskanego kredytu zapłacisz resztę ceny zakupu. Dalsze kroki jak w wariancie I. Najbezpieczniejsze jest pożyczenie od rodziny środków na wkład własny do nowo kupowanej nieruchomości i zwrot po sprzedaniu aktualnie posiadanej.

 

Wariant III

Posiadasz nieruchomość obciążoną kredytem hipotecznym. Masz zdolność kredytową i wkład własny (ale dopiero po sprzedaży i spłacie kredytu).

 

Podpisujesz z potencjalnym kupcem umowę przedwstępną sprzedaży i otrzymujesz od niego zadatek. Środki te pozwolą Ci zarezerwować nową nieruchomość, którą chcesz kupić.

Jeżeli kupujący się zgodzi zapisujecie w akcie notarialnym sprzedaży późniejszy termin przekazania kluczy np. za 2-4 miesiące lub dłużej od daty zawarcie aktu.

Możesz się umówić, że przez ten czas będziesz najemcą sprzedanego mieszkania, płacąc nowemu właścicielowi za wynajem. Ten czas pozwoli na organizację kredytu na nową nieruchomość i sprzedaż starej. Bez zbędnych, tymczasowych przeprowadzek.

Po zawarciu aktu sprzedaży otrzymujesz gotówkę, którą przeznaczasz na spłatę posiadanego kredytu.

Przyznany kredyt posłuży Ci na zapłatę pozostałej ceny zakupu. Bezpieczny terminy zapłaty za nową nieruchomość musisz wcześniej ustalić ze sprzedającym.

 

WAŻNE

Dwie strony muszą być elastyczne, rozumieć logistykę transakcji wiązanej; współpracować i mieć świadomość, że coś może pójść nie tak.

 

Zapytaj o swój kredyt hipoteczny. Poprowadzę Cię bezpłatnie od A do Z-amieszkania. Tel. 732 732 555 lub wypełnij formularz

    Chcę bezpłatnie porozmawiać o:

    Twoje imię

    Numer telefonu

    Centrum Kredytów Mieszkaniowych Częstochowa. Administratorem Państwa danych osobowych jest SURSO Filip Małachowski. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu nawiązania z Państwem kontaktu oraz w prawnie usprawiedliwionych celach administratora danych. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne ale też niezbędne do nawiązania z Państwem kontaktu. Szczegółowe informacje w mojej Polityce prywatności.