Kalkulator rat kredytu hipotecznego wylicza wysokość miesięcznej raty. Tu kalkulator nadpłat kredytu hipotecznego, który pozwala wyliczyć oszczędności na odsetkach. 

Wpisz do kalkulatora kredytowego wartość kredytu jaka Cię interesuje oraz okres spłaty.

Pozostaw sugerowaną wysokość oprocentowania lub wpisz niższą/wyższą. 

Wybierz formę spłaty – raty równe lub malejące i kliknij przycisk OBLICZ. Na dole tabeli pojawi się podsumowanie wyliczeń.

UWAGA – jeżeli nie widzisz całej tabeli obróć telefon poziomo. 

 

Nie sugeruj się bezwzględnie sumą odsetek w podsumowaniu symulacji. To niewymierna, nieobiektywna wartość. Jest ona wyliczona z założeniem, że oprocentowanie kredytu nie zmieni się przez cały okres spłaty. To niemożliwe przy dłuższym jego okresie.

Wybierając kredyt z oprocentowaniem okresowo stałym np. na 5, 7 czy 10 lat lat nie wiemy jakie nowe oprocentowanie stałe po tym okresie zaproponuje bank.

Wybierając natomiast kredyt z oprocentowaniem zmiennym nie wiemy jaka będzie np. za kilka miesięcy, lat wysokość WIBOR lub innej stawki referencyjnej.  

 

WAŻNE – odsetki naliczane są od kapitału kredytu pozostającego do spłaty, od jego bieżącej wartości. Jeśli poza regularnie spłacaną co miesiąc ratą nadpłacisz 100, 250, 600 zł lub inną kwotę to suma odsetek obniży się. Dzieje się tak gdyż po nadpłacie pozostaje mniej kapitału kredytu do spłaty.

 

Przykład:

Załóżmy, że wysokość Twojego kapitału kredytu pozostającego do spłaty to 150.000 zł. Zostało Ci jeszcze 13 lat spłaty wg umowy. Ratę płacisz 15-stego każdego miesiąca.

Wygrałeś np. na loterii 150.000 zł albo ktoś kupuje od Ciebie mieszkanie. Chcesz całkowicie spłacić kredyt hipoteczny. Przychodzisz do banku np. 20-stego sierpnia.

Bank pobierze 150.000 zł plus niewielkie odsetki naliczone za kilka dni tj. od 15 do 20 sierpnia.

Nie zapłacisz odsetek za pozostałe 13 lat okresu spłaty, które były w pierwotnym harmonogramie spłaty. Banki nie pobierają odsetek za okres którego nie było (w przód).

 

Zapytaj o kredyt hipoteczny dopasowany do Ciebie. Tel. 732 732 555