Filip Małachowski Brak komentarzy

Udostępniam Wam kalkulator rat kredytu hipotecznego. Szacunkowo policzysz jaka jest wysokość raty przy kwocie jaką potrzebujesz na zakup nieruchomości. Wyliczenia możesz przeprowadzić w wariancie rat równych oraz malejących.

Jako szacunkowe oprocentowanie możesz przyjąć wartość w przedziale 2,00% – 3,50%. Zawsze robię wszystko aby moi Klienci mieli jak najkorzystniejsze warunki kredytu lecz do szacunkowych wyliczeń bezpieczniej jest przyjąć wariant ostrożnościowy, ten z górnego przedziału.

Kalkulator pozwala uwzględnić w wyliczeniach prowizję jaką banki pobierają za udzielenie kredytu. W przypadku kredytów hipotecznych prowizja powiększa kwotę wnioskowanego kredytu. Jako prowizję możesz przyjąć wartość w przedziale 0% – 3%. Jeżeli powiększymy kwotę kredytu o prowizję, koszt kredytu będzie wyższy. Oczywiście zawsze mamy możliwość zapłacenia prowizji z własnej kieszeni.

Pamiętaj, że masz prawo nadpłacać kredyt w trakcie trwania umowy kredytu. Zachęcam aby robić to jak najczęściej gdyż przez to Wasz kredyt jest tańszy, oddajecie bankowi mniej odsetek. Przy kredytach hipotecznych funkcjonują dwa warianty nadpłat kredytu.

Pierwszy – po nadpłacie rata kredytu będzie niższa niż dotychczas i okres kredytowania pozostanie bez zmian. Drugi – po nadpłacie rata nie ulegnie zmianie lecz skróci się okres kredytowania. Banki mogą pobierać prowizję za nadpłatę bądź wcześniejszą całkowitą spłatę kredytu w ciągu pierwszych 36 miesięcy trwania umowy. Po tym okresie nie mogą tego robić. Są banki które nie pobierają tej prowizji już od pierwszego miesiąca trwania umowy.

Aktualnie kalkulator pozwala przeprowadzić symulację nadpłat ze skróceniem okresu kredytowania, czyli wysokość raty nie ulega zmianie. W najbliższym czasie dołożę do kalkulatora wariant pierwszy czyli zmniejszenie wysokości raty.

Kalkulator nie obejmuje innych kosztów, które mogą wystąpić przy kredycie hipotecznym tj. ubezpieczenie na życie, koszt wyceny nieruchomości, koszt obsługi rachunku bankowego oraz innych.

Zapytaj o najkorzystniejszy i dostępny dla Ciebie kredyt hipoteczny. Poprowadzę Cię bezpłatnie od A do Z-amieszkania! Tel. 732 732 555

Autor: Filip Małachowski – Centrum Kredytów Mieszkaniowych Częstochowa